ده توصیه برای داشتن یک سفر خارجی دلپذیر

میخواهید برای سفر خارج از کشور خود چمدان هایتان را ببندید اما نمیدانید از کجا شروع کنید؟ در اینجا برایتان ده مورد از وسایل ضروری را که باید در سفرهای خارج از کشور همراه داشته باشید بعنوان توصیه های سفر خارجی بیان میکنیم. با ما همراه باشید.

معمولا در تعطیلات تصمیم به سفرهای خارجی میگیریم ولی چون اکثرا بستن چمدان ها را تا اخرین لحظه به تعویق می اندازیم، خیلی از وسایل ضروری را فراموش میکنیم. در ادامه پیشنهاد هایی را برای داشتن یک سفر خارجی مطلوب بیان می کنیم:

 • لباس های مناسب

لباس مناسب سفرلباس های خود را متناسب با شرایط آب و هوایی کشوری که به آن سفر میکنید انتخاب کنید. مثلا اگر به قطب شمال بروید، لباس های تابستانه به کارتان نمی آید! لباس های ساده ای را انتخاب کنید که در اثر سفر و در داخل چمدان از فرم نیفتاده و چروک نشوند.

کفش های مناسب و راحتی انتخاب کنید. سفر های خارجی فرصت مناسبی برای امتحان کفش های جدید نیست! به جای کفش های مجلسی، کفش های راحت و اسپرت را انتخاب کنید. از برداشتن لباس هایی که تنها یکبار در طول سفر می توانید از آنها استفاده نمایید، اجتناب کنید. لباس راحتی و لباس خواب را فراموش نکنید. نکته ای که حائز اهمیت است این است که در انتخاب لباس های سفر، حتما عقاید و فرهنگ کشور مقصد را مد نظر قرار دهید. در برخی کشورهای خاورمیانه پوشیدن شلوار کوتاه و پیراهن های آستین کوتاه برای مردان جرم محسوب می شود. به لحاظ قانونی نیز ممکن است بانوان ملزم به پوشاندن سر و شانه های خود باشند.

 

 • کیسه ای برای لباس های کثیف

کیسه ای برای لباس های کثیفاگر چمدان خود را نظم دهید سفر راحت تری را تجربه خواهید کرد. به این صورت که لباس های کثیف خود را از سایر لباس های خود جدا کرده تا لباس هایتان کثیف نشود. برای این کار نیازی نیست که کیف خاصی برای لاندری قرار دهید. یک کیسه پلاستیک ساده نیز می تواند این جدا سازی را به خوبی انجام دهد.

 

 

 

 • بیمه نامه مسافرتی

بیمه نامه مسافرتیقبل از اینکه منزل خود را به قصد سفر خارجی ترک کنید، مطمئن شوید که بیمه نامه مسافرتی که بتواند تمام نیازهای شما را پوشش دهد تهیه کرده اید. بیمه نامه پزشکی سفر یکی از ضروری ترین بیمه نامه هایی است که باید همراه داشته باشید. علاوه بر بیمه نامه پزشکی بیمه گم شدن وسایل، مدارک، لغو پرواز و هتل نیز توصیه می شود. تا زمانی که نیاز به بیمه نامه پیدا نکنید ارزش آن را درک نمیکنید. باید بدانید که بیمه نامه در سفرخارجی اطمینان خاطر به شما می بخشد. جالب است بدانید که امروزه تعداد استفاده کنندگان از بیمه نامه مسافرتی در حال افزایش است.

شما می توانید با چند کلیک ساده بصورت آنلاین بیمه نامه سفر خود را از سایت ثامن الائمه تهیه فرمایید. برای صدور بیمه نامه اینجا را کلیک کنید.

 

 • دارو

داروامکان دارد که در کشور مقصد داروهایی که مصرف می کنید کم یاب باشند یا در دسترس نباشند. پس تمام دارو های مورد نیاز خود را بردارید ( لازم به ذکر است که برای داروهای خاصی که مصرف میکنید، باید نسخه متخصص خود را همراه داشته باشید.) همچنین به شما توصیه می کنیم که داروهایی نظیر مسکن، ضد اسهال و بانداژ را همراه داشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است دارویی در کشور شما مجاز بوده اما همراه داشتن آن در کشوری دیگر جرم محسوب شود. پس قبل از سفر به کشور خارجی از قوانین و مقررات کشور مقصد اطلاع کسب نمایید.

همچنین به شما توصیه میکنیم که در زمان سفر، نسخه پزشک معالج خود مبنی بر مصرف دارو را همراه داشته باشید. این نسخه باید شامل موارد زیر باشد:

  • این دارو چیست
    • مقدار دوزی که باید مصرف نمایید
    • این دارو برای مصرف شخصی شماست یا کسی که شما را همراهی می کند

 

 • نکات آرایشی بهداشتی

نکات آرایشی بهداشتیوسایل بهداشتی که مدام استفاده می کنید مانند دئودورانت، خمیر دندان و سایر وسایل شخصی دیگر را همراه داشته باشید چرا که ممکن است در کشور مقصد مورد نظر شما، محصولات مورد نظر کمیاب بوده و یا نسبت به موارد مشابه حساسیت داشته باشید.

 

 

 

 

 • پول نقد

پول نقدباید مقداری پول نقد از ارز رایج کشوری که قصد سفر به آن را دارید همراه داشته باشید. چرا که همیشه برای خرید چیزهای کوچک نیاز به داشتن پول رایج کشور دارید. برای سفرهای کوتاه مدت بودجه بندی روزانه آسان است و جای نگرانی وجود نخواهد داشت. اگر قبل از سفر خود پول خود را تبدیل نمایید دیگر از بابت صرافی و تبدیل پول در کشور مقصد نگرانی نخواهید داشت. همچنین دیگر نیازی نیست که در داخل فرودگاه و با نرخ بیشتر ارز خود را تبدیل نمایید.

 

 

 

 • کارت اعتباری یدکی

کارت اعتباری یدکیهیچ گاه همه تخم مرغ های خود را داخل یک سبد نگذارید! منظور از این ضرب المثل در اینجا آن است. که همه پول های خود را داخل کیف خود قرار ندهید. هیچ گاه تنها از یک کارت اعتباری استفاده نکنید. چرا که اگر این کارت گم شود شما را در موقعیت بدی قرار خواهد داد. کارت های اعتباری مسافرتی یک پیشنهاد عالی برای سفر است. زیرا هم نیازی نیست که همه وجه خود را به صورت نقد همراه داشته باشید. و هم اینکه امنیت بالایی دارد. این کارت ها این امکان را به وجود می آورند. که پول های خود را به چندین ارز مختلف تبدیل کنید. و از آن در کشورهای مختلف استفاده نمایید.

 

 

 • شارژر تلفن همراه

شارژر تلفن همراهکشورهای مختلف دارای مدارهای مختلف انرژی هستند، لذا با استفاده از آداپتور و مبدل پلاگین مناسب می توانید تلفن همراه و وسایل الکترونیکی خود را بطور کامل شارژ نمایید.  اگر دیدید که گوشی همراه شما نیاز به شارژ دارد می توانید از آداپتورهای داخل فرودگاه و کافه ها نیز استفاده نمایید. ولی در کل به همراه داشتن شارژر را فراموش نکنید زیرا هیچ چیز بدتر از یک گوشی خاموش در یک کشور خارجی نیست!

 

 

 

 • مدارک شناسایی

مدارک شناساییاز مدارک خود مانند پاسپورت، گواهی نامه رانندگی و بیمه مسافرتی کپی رنگی تهیه کرده و به همراه داشته باشید. در صورت مفقود شدن مدارکتان می توانید از این کپی ها استفاده کرده و به کشور خود باز گردید. در نظر داشته باشید در صورتی که مدارک شما مفقود شود و شما کپی از مدارک خود نداشته باشید. بسیار راه دشواری دارید تا به مقامات ثابت کنید که فردی که ادعا میکنید هستید.

به غیر از گذرنامه و ویزا باید یک لیست از شماره های ضروری مانند دفاتر ارائه دهنده کارت اعتباری، تلفن مربوط به مراکز بیمه مسافرتی و اطلاعات مربوط به سفارت و شماره تماس با افراد خانواده را تهیه کنید. همچنین توصیه ثامن الائمه به شما این است که از بلیط برگشت خود حتما یک کپی تهیه نمایید.

 

 • یک وسیله برای سرگرمی

اگر مدت زیادی را در پرواز باید بمانید؛ یک وسیله تفریحی برای خود بردارید. این وسیله میتواند یک کتاب ، موسیقی مورد علاقه شما  یا یک بازی باشد.

سرگرمی در سفر

همه مسافران میخواهند که سفر خارج از کشور فوق العاده ای داشته باشند اما چیزی که اهمیت دارد این است که نباید خوشی های سفر ،حساب بانکی یا سلامت شما را تحت شعاع قرار دهد!  اگر بیمه نامه سفر و کارت اعتباری تهیه کنید می توانید مطمئن باشید که سلامت و حساب بانکی شما در حالت مطلوبی قرار خواهد داشت!

سفر خوبی داشته باشید!

مطالب مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *