هفت نکته طلایی برای امنیت در سفر خارجی!

معمولا سفر کردن برای افراد پر از هیجان و خاطره می باشد. همیشه ماجرا جویی هیجان انگیز است و انسان را به چالش میکشد. اما هنگامی که قصد سفر به یک کشور بیگانه را دارید باید نکات ایمنی و محافظتی را بیش از پیش رعایت کنید.گروه گردشگری ثامن الائمه در این مقاله قصد دارد که هفت نکته طلایی را برای امنیت در سفر خارجی  ذکر کند. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید:

نکات طلایی امنیت در سفر خارجی

امنیت در سفر خارجی

  • قبل از سفر تحقیقات لازم را انجام دهید

نظرات مسافران دیگر را نسبت به مکان مورد نظرخود بخوانید و سعی کنید که شناختی نسبی از محل و مردم آنجا داشته باشید. مکانی را که میخواهید در آن اقامت داشته باشید را از لحاظ منطقه و امنیت بررسی کنید. برای به روز بودن اطلاعات خود وب سایت وزارت امور خارجه رو بررسی کنید و در برنامه سفر هوشمند مسافر (STEP) ثبت نام کنید. یکی دیگر از نکات امنیت سفرتان این است که بدانید در مواقع اورژانسی با چه شماره ای تماس بگیرید. شماره تماس نزدیک ترین سفارت به محل اقامت خود، شماره تماس با پلیس و شماره اورژانس محلی رو حتما ذخیره کنید.

یافتن موقعیت مکانی محل اقامت

  • جلب توجه نکنید

مردمی که شبیه مردم محلی نباشند بیشتر در معرض خطر و تعرض قرار دارند پس سعی کنید تا جایی که امکان دارد مانند مردم محلی رفتار کنید. لباس هایی را برای پوشش انتخاب کنید که جلب توجه نکند. هنگام نقشه خوانی هوشیار باشید و اگر مجبور به سوال از اطرافیان برای پرسیدن مسیر شدید بسیار مراقب باشید.

همچنین می توانید برای محافظت از مدارک و اشیای گرانقیمت خود از کیف مدارک استفاده کنید که دسترسی به اشیا گرانقیمت را برای سارقان دشوار میسازد.

  • از مدارک مهم خود یک کپی تهیه کنید

شما نمیدانید که چه زمانی ممکن است به کپی گذرنامه خود، گواهی نامه و یا سایر مدارکتان نیاز داشته باشید. پس از مدارک خود یک اسکن آماده تهیه کنید تا در صورت نیاز بتوانید آنها را بر روی کاغذ پرینت برگیرید. اینگونه در صورت نیاز به مدارکت، مشکلی برای بازگشت به خانه خود نخواهید داشت.

از مدارک خود کپی تهیه کنید

  • دوستان و خانواده خود را از وضعیت خود با خبر سازید

مهم نیست که به یک تفریح شبانه میروید یا یک سفر خارجی یک ماهه، اجازه بدهید که دوستان و خانواده شما زمان بازگشتتان را بدانند. قبل از اینکه به سفر بروید یک کپی از برنامه سفر خود را برای تعدادی از دوستان مورد اعتمادتان ارسال کنید و در طول سفر با دوستانتان در ارتباط باشید تا از موقعیت شما با خبر باشند.

  • مراقب شبکه اینترنت عمومی باشید

اجازه ندهید که راحتی استفاده از اینترنت عمومی شما را تحت تاثیر قرار دهد. وقتی از اینترنت عمومی استفاده میکنید، هکرها به راحتی می توانند اطلاعات ارزشمند شما مانند رمز ها و اطلاعات حساب بانکی شما را بدزدند. اگر نیاز به استفاده از اینترنت داشتید با ست کردن VPN بر روی سیستم ، از اطلاعات خود محافظت کنید.

امنیت در شبکه های اجتماعی

  • امنیت اتاق هتل

حتی اگر هتل شما از لحاظ امنیت در منطقه در سطح بالایی باشد، مراحلی وجود دارد که می توانید با آنها امنیت اتاق خود را افزایش دهید. درب اتاق را قفل کرده و پنجره ها را بسته نگاه دارید. جامر یک دستگاه قابل حمل است که می توانید آن را خریداری نموده و برای امنیت بیشتر آن را زیر درب قرار دهید. سعی کنید هنگام خروج از اتاق خود، این احساس را به وجود آورید که درون اتاق حضور دارید. مثلا نشان مزاحم نشوید را بر روی درب قرار دهید و پنجره ها و پرده ها را ببندید.

جامر درب

هیچ غریبه ای را به اتاق خود راه ندهید، حتی اگر به شما بگویند که از خدمه هتل هستند. شما می توانید برای گرفتن سرویس اتاق، با پذیرش هتل تماس گرفته و زمانی که خدمتکار به اتاق شما آمد. آن را با پذیرش هتل چک کنید.

  • مراقب اطراف خود باشید

اگر قصد دارید که برای رسانه های اجتماعی عکس بگیرید، مراقب باشید. که تصویر کامل از مکانی که هستید را انتشار ندهید. همواره مراقب وسایل شخصی خود باشید و با غریبه ها با احتیاط صحبت کنید. قسمت بزرگی از لذت سفر را ملاقات با مردم جدید و آشنایی با فرهنگشان تشکیل می دهد. اما اگر شخصی در نزدیکی شما بطرز مشکوکی رفتار کرد. یا باعث ناراحتی شما شد سریعا محیط را ترک نمایید.

توجه به این نکات هفت گانه باعث می شود که سفر ایمن تری داشته باشید. اما توجه کنید که هیچ گاه نمیتوان از اتفاقات غیر منتظره جلوگیری نمود. توصیه ما به شما این است که همواره در طول سفر خود از بیمه نامه های مسافرتی استفاده نمایید.

راهنما: برای صدور آنلاین بیمه نامه مسافرتی به سایت ثامن مراجعه فرمایید.

طریقه گرفتن بیمه نامه مسافرتی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *